Potlač reklamného textilu

Na potlač reklamného textilu existuje mnoho technológií, každá z nich sa líši nielen technologicky, ale hlavne ekonomicky, niektoré sú rentabilné až od istého počtu vytlačených kusov. Naši zamestnanci Vám poskytnú katalóg reklamného textilu k nahliadnutiu a budú Vás informovať o termínoch dodania hotových produktov vrátane potlače. Čas dodania sa začína rátať od dodania kompletných podkladov a materiálu !!!

Sieťotlač

Sieťotlač je osvedčenou potlačou reklamného textilu, napr tričiek tzv. na priamo teda priamo na textiliu. Pri väčších množstvách je to istotne najstálejšia a najlacnejšia metóda zušľachtenia. Dáva možnosť zhotovenia jasných jemných detailov na rozdiel od nepriamej tlače. Sieťotlač je lacnejšia ako nepriama tlač a podľa počtu použitých farieb, ekonomickejšie už od nákladu cca: 20 tričiek. Cena je závislá od motívu, počtu objednaných kusov a počtu použitých farieb. Táto technológia umožňuje použiie zlatej a striebornej ako aj farieb s rôznymi efektmi (napr.napeňovací efekt - 3D efekt a pod.) Samozrejmosťou je požiteľnosť pre potlač polokošiel, mikín a iných druhov odevu.

Priama tlač na textil

Tlačiareň, ktorá potláča priamo na povrch textilu, využívajú sa pritom farby CMYK a doplnkové farby a touto technológiou sa môžu potlačiť jednofarebné alebo až 6 farebné motívy. Farby majú výbornu prilnavosť a sú príjemné na dotyk.

Nepriama tlač s tepelnou fixáciou (Transfér)

Transféry sú modifikáciou sieťotlače. Postup je následovný: motív je vytlačený na nosný papier/fóliu a potom je prenesený (nažehlený) tepelným lisom na textil. Kvalita je porovnateľná so sieťotlačou - farebnosťou ako aj stálosťou v praní. Farby nie sú každopádne tak hlboko v textile, ako pri sieťotlači, čo má za následok vytvorenie gumového efektu. Motívy, ktoré nie sú realizovateľné technológiou Flex/Flock, sú ľahko a rýchlo realizovateľné použítím transféru. Výhoda transféru spočíva aj v tom, že transfér je možné aplikovať aj neskôr, to znamená, že zákazník si môže nechať natlačiť napr. 100 ks transférových papierov a z tých nechať aplikovať len 50 ks a 50 ks môže nechať aplikovať (nažehliť) na textil neskôr.

FLEX

FLEX je označenie pre pružný materiál PLOTROVÝCH TRANSFEROVÝCH FÓLIÍ. Je z polyuretanu a tento materiál je nIelen pružný, ale tiež odolný. Okrem iného sa transfery používajú v športe. Sú dostupné v šiestich farbách: čiernej, modrej, bielej, červenej, zelenej a žltej. Flex plotrové transféry sú určené len pre jednofarebný motiv. Použitie tohoto materiálu je vhodné pri malých množstvách.

FLOCK

FLOCK je "semišová" PLOTROVÁ TRANSFÉROVÁ FÓLIA, z materiálu, který je pevný a odolný. Dodá Vášmu textilu elegantný vzhľad. Je dostupný v šiestich farbách: čiernej, modrej, bielej, červenej, zelenej a žltej. Je určený len pre jednofarebnú tlač. Můžete si vyřezat jakýkoliv motiv: písmena, ale také loga a čísla. Je vhodný pre malé množstvá.
Ako to funguje? U oboch materiálov z Flex i Flock plotrových transferových fólií, sú texty alebo špeciálne motivy vyrobené z pružného Flex materiálu alebo "semišového" Flock materiálu. Po vyrezaní sa motiv „separuje“ na prenosovej fólii a následne sa nažehlí na odev pomocou lisu. Prenoska se následne odstraní. Text alebo logo zostane na textile pekne čitateľné.

Tampoprint

Tampoprint je technológia, ktorou sa potlač na predmet dostane pomocou silikónového tampónu, ktorý prenesie farbu z tlačiarenského štočku, na potlačovaný predmet. Tampoprintom sa potlačuje v podstate všetky druhy materiálov ako je napríklad plast, sklo, kov, drevo, koža.
Výhodou tejto technológie je možnosť tlače na nerovné povrchy, ktoré sieťotlačou nie je možné potlačiť. Táto technológia je vhodná pre potlač drobnejších predmetov, ako sú napríklad zapaľovače, guličkové perá, kľúčenky, otváraky, hrnčeky a iné.

Zatiaľ sa venujeme najmä potlači väčších zákazok, nie sme uspôsobení na kusové náklady tlače.

Ceny v oddelení Potlač reklamného textilu sú kalkulované individuálne a záležia od objemu potlačeného textilu a technológie potlače.